Гаврилець Ганна Олексіївна

Гаврилець Ганна Олексіївна (народ. 1958 р.). Український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії (1999). Заслужена діячка мистецтв України (2005).

Музичну освіту здобула у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка (клас композиції проф. В. Фліса) та аспірантурі Київської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського під керівництвом проф. М. Скорика.

У творчому доробку композиторки: симфонічна, камерно-інструментальна, вокально-інструментальна, а також хорова музика. Її твори виконуються в Україні, Росії, Польщі, Канаді, Словаччині, Словенії, США, Швейцарії, Франції, Німеччині.

Г. Гаврилець – лауреат хорового конкурсу “Духовні псалми третього тисячоліття” (2001), премії “Київ” ім. А. Веделя (2005). Серед її нагород – орден Святого Рівноапостольного князя Володимира (2005).

Духовна спадщина композиторки містить такі твори: Давидові псалми “Блаженний, хто дбає про вбогого…” для жіночого хору (2000), “Боже мій, нащо мене Ти покинув?” для мішаного хору (2000), “До Тебе підношу, мій Господи, душу свою…” для чоловічого хору (2000); духовні твори на канонічні тексти: “Херувимська” для мішаного хору (2000), “Тебе поєм” для мішаного хору (2000), “Блаженний, хто дбає про вбогого” для хору (2001); “Нехай воскресне Бог!”, хоровий концерт у 3-х частинах для мішаного хору на канонічні тексти (2004); “Богородице, Діво, радуйся” для жіночого хору (2004); “Тільки в Богові спокій душі моїй”, Псалом для мішаного хору (2004); “Stabat Mater” для хору з оркестром (2002); “Miserere” для хору з оркестром (2008) та ін.

Г. Гаврилець – творча особистість, якій властиві особливий мелодійний дар, висока художність, майстерне поєднання класичних традицій з новітніми засобами композиторської техніки, осібне відчуття на генетичному рівні багатющих фольклорних джерел, що допомагає їй ретельно вибудовувати форму музичного твору, надати йому неповторності.

Читайте:

Степанченко Г. Ганна Гаврилець – сучасний український композитор

1 Г. Гаврилець. “Блаженний, хто дбає про вбогого”.
Виконує Жіночий хор “Павана”, диригент Л. Байда.
2 Г. Гаврилець. “Херувимська”.
Виконує камерний хор “Київ”. Диригент М. Гобдич.