Яковчук Олександр Миколайович

Яковчук Олександр Миколайович (народ. 1952 р.) – сучасний український композитор, педагог, член Національної Спілки Композиторів України, викладач кафедри композиції та кафедри хорового диригування НМАУ ім. П.І. Чайковського.

Професійну музичну освіту здобув в Київській консерваторії (клас композиції А. Коломійця). Близько 10 років прожив у Канаді.

Творчість О. Яковчука досить різножанрова. Його цікавлять як твори крупної форми (у творчому доробку композитора опера “Незабутнє”, балет “Пригоди у Смарагдовому місті”, симфонії, симфонічні поеми, інструментальні концерти), так і камерні жанри (цикл прелюдій і фуг для фортепіано, концерт для альта з симфонічним оркестром, Сюїта, Партита для струнних, Рапсодія-дума для ансамблю бандур та ін.).

Вагому частину творчості композитора становлять хорові твори: ораторія “Скіфська пектораль” (сл. Б. Мозолевського), кантати-симфонії “Явір” (вірші Б. Олійника) та “Тридцять третій” пам’яті жертв голодомору (вірші В. Юхимовича), камерні кантати тощо.

Серед хорової спадщини О. Яковчука значне місце посідає духовна музика. Він автор “Літургії Святого Іоана Златоустого” для солістів та мішаного хору a cappella (1985), концерту “Які любі оселі Твої” для солістів та мішаного хору a cappella (2006), концерту “На ріках круг Вавілона” для солістів та мішаного хору a cappella (2011), концерту “Чи Ти мене, Боже милий, навік забуваєш?” для солістів та мішаного хору a cappella (2011), псалмів для різних хорових складів (№1 “Блажен муж” для солістів і чоловічого хору a cappella, 2007; №11 “Мій Боже милий” для мішаного хору a cappella, 2011 та ін.).

О. Яковчук. Колядка “Бог Ся рождає”
Виконує Київський муніципальний камерний хор “Хрещатик”, диригент Л. Бухонська

Щедрівка (обробка О. Яковчука).
Виконує хорова капела “Дударик”.