Шух Михайло Аркадійович

Шух Михайло Аркадійович (народ.1952р.) – сучасний український композитор.

Як творча особистість М. Шух формувався у 70-ті роки ХХ століття, коли навчався у Харківському інституті мистецтв у класі композиції професорів Д. Клебанова та В. Золотухіна. У ці роки молодий композитор захоплювався музикою А. Шнітке, К. Орфа, К. Пендерецького, інших сміливих новаторів та авангардистів, творчість яких сприяла формуванню творчої особистості та стильової неповторності М. Шуха.

Творчий багаж композитора містить твори різних жанрів – симфонічні, кантатно-ораторіальні, органні, хорові, музику для театра і кіно. Від кінця 80-х років творчість М. Шуха нерозривно пов’язана з духовною музикою: Requiem “Lux aeterna” на канонічні латинські тексти та вірші російських поетів-символістів М. Минського, В. Соловйова и К. Бальмонта (1988), меси “И сказал я в сердце моем” (1995) та “In excelsis et in terra” (1992) на канонічні латинські тексти, “Литургические славословия Иоанна Златоуста”, “Откровения блаженного Иеронима” для хору і рояля-соло (2008), органна меса “Via dolorosa”, духовні концерти “Возроди меня, утверди” (вірші Н. Шноралі, 1993), “Искушение Светлого Ангела” (2008 р. Піснеспіви й молитви за мотивами поезії Н. Шноралі для хору a cappella), хори “Dies irae”, “Stabat Mater”, хорові цикли “Три молитви”(2000) , “Диптих” для жіночого хору a cappella (2003).

Митця цікавлять одвічні філософсько-релігійні проблеми, які він вирішує з позицій сучасності. Наразі найближчими по духу композитор вважає Г. Канчелі, А. Пярта, В. Сильвестрова.

Персональний сайт композитора:

1 М. Шух “Тиха молитва”
Виконує Київський муніципальний камерний хор “Хрещатик”, диригент Л. Бухонська
2 М. Шух
меса “И сказал я в сердце моем”

М. Шух Ангельська колискова