Степовий (Якименко) Яків Степанович

Степовий (Якименко) Яків Степанович (1883-1921) – видатний український композитор, педагог, музичний критик, музично-громадський діяч.

Одинадцяти років потрапив до Придворної співацької капели в Санкт-Петербурзі, де закінчив регентський клас, потім навчався у Петербурзькій консерваторії (клас композиції М. Римського- Корсакова і А. Лядова). Викладав у Київській консерваторії, керував театром музичної драми та Державним вокальним ансамблем.

У творчому доробку Я. Степового: солоспіви на слова Т. Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, П. Тичини, М. Рильського та ін., твори для фортепіано, обробки народних пісень

З духовної спадщини Я. Степового відомі лише кілька творів: “Херувимська пісня“, “Отче наш”, релігійний кант “Утішителю світу”, “Шлюб” та ін.

Як зазначає дослідник української духовної музики 20-х років ХХ століття М. Юрченко [64], твори Степового позначені притаманними йому мініатюризацією форми та стриманістю використання музичних засобів. “Отче наш” — це прекрасна лірична композиція, в якій відчувається замилування красою мелодії, що відтворює теплу, лагідну атмосферу елегійного духовного піснеспіву.