Станкович Євген Федорович

Станкович Євген Федорович (народ. 1942 р.) – сучасний український композитор, голова Національної спілки композиторів України (з 2005 року), заслужений діяч мистецтв УРСР (1980), народний артист УРСР (1986), Герой України (2008).

Здобув музичну освіту у Львівській державній консерваторії імені М. Лисенка (клас А. Солтиса), та в Київській державній консерваторії імені П. Чайковського (у Б. Лятошинського та М. Скорика). Член групи композиторів “Київський авангард”.

Нині – професор Національної музичної академії України, завідувач кафедри композиції.

Творчий доробок композитора містить фолк-оперу “Квіт папороті”, балети “Ольга”, “Прометей”, “Володар Борисфену” тощо, вокально-симфонічні твори, камерну музику (Є. Станкович – автор 10-ти камерних симфоній), музику до кінофільмів та багато іншого. Загалом творчість Є. Станковича – зразок досконалої технічної майстерності та гнучкості музичної форми.

Духовні твори автора: “Нехай прийде царство Твоє” на біблійні тексти, для мішаного хору та симфонічного оркестру (1994), “Господи, Владико наш”, Концерт для хору а cappella на тексти з Біблії (1998), Псалом №27 для чоловічого хору “До Тебе, Господи, взиваю я”, Псалом №22 для жіночого хору (1999), Псалом №83 для мішаного хору a cappella (2000), “Літургія Святого Іоанна Златоустого” для мішаного хору (2004), “Херувимська пісня” для жіночого хору (2005).

Твори Є. Станковича лунають в усьому світі: в концертних залах Канади, США, Німеччини, Франції, Іспанії, Югославії, Китаю, Філіпін та країнах Східної Європи.

Офіційний сайт композитора

Читайте також про композитора:

Станішевський Ю. Чарівний світ Євгена Станковича

Олійник Л. Україна повинна мати свою сучасну культуру не в географічному, а в духовному сенсі

1 Є. Станкович. “Отче наш”
Виконує Хорова капела “Орея”, диригент О. Вацек
2 Є. Станкович. “Бог предвічний”
(обробка колядки)
3 Є. Станкович. “Господи, Владико наш”
Хоровий концерт
4 Є. Станкович. “Благослови” з Літургії
Виконує Камерний хор “Київ”, диригент М. Гобдич.