Скорик Мирослав Михайлович

Скорик Мирослав Михайлович (народ. 1938 р.) – сучасний український композитор, музикознавець.

Музичну освіту здобув у Львівській державній консерваторії (клас композиції А.Солтиса, клас історії та теорії музики С. Людкевича), в аспірантурі Московської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського під керівництвом проф. Д. Кабалевського

Герой України, народний артист України, лауреат державної премії імені Т.Г. Шевченка, кандидат мистецтвознавства, співголова Спілки композиторів України в 2006–2010 рр., художній керівник Київської опери (з 2011), представник “нової фольклорної хвилі”, яка органічно поєднує у творчості народнопісенні, переважно гуцульські, першоджерела з авангардною технікою письма. Музична стилістика композитора доповнюється рисами неоромантизму, необароко, поставангарду, джазу тощо.

Доробок М. Скорика містить різноманітні музичні жанри: оперу “Мойсей” за І. Франком, балети “Каменярі”, “Повернення Баттерфляй”, “Карпатський концерт” та “Гуцульський триптих” для симфонічного оркестру, концерти (для оркестру, для віолончелі з оркестром, 3 фортепіанні, 2 скрипкові), твори для різноманітних ансамблів, фортепіано соло, зокрема сім партит для різних інструментальних складів; музику до багатьох фільмів та театральних вистав, джазові твори.

М. Скорик повернув до життя, відредагував та дописав твори української класики – опери М. Леонтовича “На Русалчин Великдень”, А. Вахнянина “Купало”, Д. Січинського “Роксолана”.

Останнім часом звертається до духовної музики: “Реквієм” (“Заупокійна“, канонічні тексти, 1999), “3 псалми” (2003), “Літургія святого Йоана Золотоустого” (2005).

“Літургія” була написана М. Скориком на замовлення керівника хору “Київ” М. Гобдича. Це твір, який має глибинну спорідненість із різноманітними вітчизняними духовно-інтонаційними джерелами: від давніх монодій, духовного концерту епохи бароко до шедеврів початку ХХ ст.

Рекомендуємо прочитати:

Панкевич Г. Духовні композиції Мирослава Скорика

М. Скорик “Милість миру” з Літургії
Виконує камерний хор “Київ”. Диригент М. Гобдич.

“Не плач, Рахиле” (в обробці М. Скорика).
Виконує Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г.Майбороди. Диригент А. Козачок.