Працюк Богдана Михайлівна

Працюк Богдана Михайлівна (народ. 1973 р.) – сучасний київський композитор, регент храму Святителя Луки Кримського (м. Київ)

Здобула освіту у Київському музичному училищі ім. Р.М. Глієра та на композиторському факультеті Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського (серед її вчителів – Л. Колодуб). Вивчала проблему колокольності у сучасній музиці. З кінця 90-х років почала писати музику для Богослужіння, дзвонити на дзвіницях різних храмів та регентувати.

З 1999 року є членом Національної спілки композиторів України.

Найвідоміші духовні твори: Великий прокимен “Да исправится молитва моя” (обробка київського розспіву для жіночого хору), “Ирмосы Пасхи” (2008 р., звучали на Великодньому фестивалі у Москві та Гоголь-фесті в Києві у виконанні камерного хору “Кредо” під керівництвом Б. Плиша), “Елицы”, “Пасхальный прокимен” (2009 р.. лунали на фестивалі духовної музики в храмі Свято-Пантелеймонова монастиря в Феофанії (м. Київ) та у Варшаві (Польща).

У творчій скарбниці композитора – музика світських жанрів: камерна опера “Античне коло” (за трагедіями Софокла), дві симфонії, Концерт для скрипки з оркестром, вокальні твори (цикли “Три стихотворения Осипа Мандельштама” для сопрано, струнного оркестру та фортепіано, “Три песни для Прекрасной Дамы” на італійські та французькі тексти для сопрано, флейти, гітари й ударних, “Три французькі народні пісні” для сопрано, флейти и фортепіано та ін.), фортепіанні та вокальні твори для дітей [62].

Б. Працюк. Похвала Преподобному Феодосию Киево-Печерскому.
Виконує камерний хор “Хрещатик”, диригент П. Струць.