Небесний Іван

Небесний Іван (народ. 1971 р.). Закінчив Вищий музичний Інститут у Львові по класу композиції М. Скорика (1995), аспірантуру НМАУ (керівник Г. Ляшенко). Стажувався в Австрії у Б. Шеффера, вивчав електронну композицію в М. Холонєвського (Польща).

Лауреат премії ім. М. Лисенка (2002) та ім. Л. Ревуцького. Тривалий час керував ансамблем сучасної музики “Кластер” (Львів).

Із 2006 року є музичним директором фестивалю КиївМузикФест. Член Національної спілки композиторів України.

Спадщина І. Небесного містить твори, написані у стилістиці музичного авангарду (“Алгоритми” для 14 струнних, фортепіано, синтезатора і вокальної групи (1993); “Діалог із власним відображенням у дзеркалі” для струнного квартету і стрічки (1993); Implicatio для кларнета, струнного тріо і стрічки (1994); “Антиномії “чистого” розуму” для симфонічного оркестру і стрічки (1995); “Десять скульптур часу” для кларнета, міді-альта і електроніки (1996); “Кластерофобія” для будь-якого складу виконавців (1997)); музично-театральні жанри (балет “Мегаполіс” (1995), рок-опера “Ромео і Джульєтта” (1997), “Андрій Бульба”, площеве дійство для солістів, інструментів, оркестру і електроніки (2000)); твори духовної тематики (“Різдвяні Переспіви” для хору (1993), Українська Свята Літургія (2005), “Чотири старовинні ірмоси” для сопрано і чоловічого хору та ін.

Музика І. Небесного звучить у багатьох країнах Європи, серед її виконавців – ансамбль “Решерш” (Німеччина), “Моундштейн-ансамбль” (Чехія), М. Холонєвский (Польща), низка українських музикантів.

І. Небесний. Українська Свята Літургія. Достойно є
Виконує чоловічий хоровий ансамбль “Боян”, диригент Ю. Курач.

“Апостоли от конец земли” (світильний Успіння). Перша частина циклу “Чотири старовинні ірмоси” для сопрано і чоловічого хору.
Виконує Хорова капела хлопчиків та юнаків “Дзвіночок”, диригент Р. Толмачов.