Лисенко Микола Віталійович

Лисенко Микола Віталійович (1842 – 1912) – український композитор-класик, піаніст, диригент, педагог, збирач музичного фольклору, громадський діяч.

Освіту здобув у Київському університеті, де захистив дисертацію з природничих наук. Згодом навчався у Лейпцизькій консерваторії та вдосконалював майстерність з композиції та інструментування у Петербурзі в М. Римського-Корсакова. З 1869 р. жив у Києві, де працював учителем гри на фортепіано, виступав у концертах як піаніст, був організатором хорів, концертів. У 1904 році відкрив власну музично-драматичну школу.

М. Лисенко збирав і обробляв українські народні пісні. Він став одним із фундаторів вітчизняної фольклористики. Ним засновано музичне товариство “Київський Боян”.

У творчому доробку композитора: 10 опер (найвідоміші – “Тарас Бульба” за М. Гоголем, “Наталка Полтавка” за І. Котляревським, дитячі опери “Зима і Весна”, “Коза-Дереза”, “Пан Коцький”), хорові твори, більшість яких написані на слова Т. Шевченка (кантати “Радуйся, ниво неполитая”, “Б’ють пороги”, хорова поема “Іван Гус”, хори “Сон”, “Ой діброво...” та ін.), обробки народних пісень, камерно-вокальна та камерно-інструментальна музика.

До духовної хорової творчості композитора належать хори “Діва днесь”, “Пречистая Діво, мати Руського краю”, “Камо пойду от Лица Твоєго, Господи”, “Херувимська пісня”, “Молитва за Україну”.

1 М. Лисенко “Камо пойду от Лица Твоєго, Господи”
Виконує Київський муніципальний камерний хор “Хрещатик”, диригент Л. Бухонська.
2 М. Лисенко "Херувимська пісня”
Виконує Камерний хор “Gloria”, диригент В. Сивохіп.
3 М. Лисенко Духовний кант “Крестним древом”
Виконує Камерний хор “Gloria”, диригент В. Сивохіп.
4 М. Лисенко “Молитва за Україну”
У виконанні хору “Gloria”.