Козаренко Олександр Володимирович
Козаренко Олександр Володимирович ( народ. 1963) — сучасний український композитор, піаніст, музикознавець.
Освіту здобув у Львівському музичному училищі (фортепіанне відділення), Київській консерваторії ім. П.І. Чайковського (з композиції клас проф. М. Скорика, з фортепіано – В. Воробйова) та аспірантурі (з музикознавства — у професора І. Ляшенка). Стажувався у Вюрцбурзькому університеті (Німеччина, 2004). Доктор мистецтвознавства (2001), вивчав ґенезу та сучасні тенденції розвитку української національної музичної мови.
О. Козаренко-композитор працює у жанрах симфонічної, оперної, балетної, хорової, камерно-інструментальної, вокальної та театральної музики. Його твори виконують провідні колективи та виконавці України, серед яких ансамбль “Київська камерата”, оркестр “Віртуози Львова”, капела “Трембіта” та ін., вони звучать у багатьох країнах світу, зокрема на міжнародних фестивалях у Польщі, Словаччині, Німеччині.
Лауреат Премії ім. Б.М. Лятошинського (2012). Член Національної Спілки композиторів України, Секретар Правління НСКУ(з грудня 2010). Заслужений діяч мистецтв України (2008).
О. Козаренко співпрацює з багатьма театральними колективами України, багато пише музики для театру (“Орестея”, мелодрама за трагедіями Есхіла для читця і інструментального ансамблю, “П'єро мертвопетлює”, камерна кантата для контратенора та інструментального ансамблю на вірші М. Семенка, “Дон-Жуан з Коломиї”, балет за мотивами творів Л. фон Захера-Мазоха). Його музична мова поєднує авангардові “технології” з фольклорними образами.
Духовна тематика увійшла до творчості композитора в останні десятиліття: “Літургія св. Іоанна Златоуста” для мішаного хору (1998), “Псалом Давида” для хору і оркестру (1997), “Страсті Господа нашого Iсуса Христа” для читця, солістів, хору і камерного оркестру (1995), “Чотири молебні пісні до Діви Марії” для солістів, жіночого хору та оркестру (1994) та ін. Ця музика споріднена з традиціями національної духовної музики, зокрема досягненнями галицької композиторської школи ХІХ ст.
О. Козаренко “Пасакалія” |