Іщенко Юрій Якович

Іщенко Юрій Якович ( народ. 1932 р.) – український композитор, заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри композиції та оркестрування Національної музичної академії України ім. П.  Чайковського, кандидат мистецтвознавства, лауреат Премії ім. Б. Лятошинського, лауреат Премії ім. М. Лисенка, лауреат Всеукраїнського конкурсу композиторів “Духовні псалми”.

Навчався у Київській державній консерваторії у класі композиції проф. А. Штогаренка. Після закінчення аспірантури багато років працює у Національній музичній Академії України, навчаючи та виховуючи молодих композиторів

У творчому доробку композитора — численні твори найрізноманітніших жанрів і форм (опери “Віронька”, “Водевіль” за А. Чеховим, симфонії та концерти для різних інструментів, камерні твори, серед яких квартети, квінтети, тріо, сонати для різних інструментів у супроводі фортепіано, цикли для фортепіано, хорова музика. Як композитор Іщенко продовжує плідно розвивати традиції шкіл двох видатних українських композиторів — Б. Лятошинського та А. Штогаренка.

Інтерес до духовної тематики виник у Ю. Іщенка у ХХІ столітті. Серед його творів: “Отче наш” на мішаний хор a cappella; “Блаженна людина, що витерпіть пробу”, хоровий концерт на канонічний текст; Псалом № 136 “Дякуйте Господу – добрий бо Він” на мішаний хор a cappella; Псалом № 143 “Господи, вислухай молитву мою” на мішаний хор a cappella; Псалом № 104 “Благослови, душе моя, Господа” для жіночого хору a cappella; Псалом № 51 “Помилуй мене, Боже” для чоловічого хору a cappella; Псалом № 24 “ Господня земля” на мішаний хор a cappella; “Хваліть Господа з небес”. Варіації та фуга на теми М. Березовського для великого симфонічного оркестру.

Ю. Іщенко. Псалом № 143. “Господи, вислухай молитву мою”.
Виконує хорова капела “Думка”. Диригент Є. Савчук