Дичко Леся Василівна

Дичко Леся Василівна (народ. 1939 р.) – сучасний український композитор, педагог, громадський діяч. Член Національної спілки композиторів України (з 1968 р.).

Музичну освіту здобула у Київській державній консерваторії ім. П.І. Чайковського (клас композиції проф. К. Данькевича та Б. Лятошинського).

Твори композиторки широко відомі в усьому світі. Вона є автором балетів, хорових опер (“Золотослов”, “ Різдвяне дійство” (Вертеп) на народні слова), симфоній, численних кантат, 2-х ораторій (“І нарекоша ім'я Київ” на тексти літописів та “Індія-Лакшмі” на тексти індійських поетів), 4-х Літургій на канонічні тексти та багатьох творів симфонічної і камерної музики тощо.

Л. Дичко продовжила унікальну традицію української авторської духовної музики. Її музичний стиль демонструє органічну єдність українського народного й церковного хорового співу.

Літургії Л. Дичко – це спроба поєднання канонічних текстів Служби Божої із новітніми проявами музичного мислення, твори, які формують музично-естетичний простір сучасної музики українського православ’я.

У творчому музично-духовному доробку композиторки: “Псалом 67”, хоровий твір для жіночого хору а сарреllа; “Хваліте Господа з небес” для тенора, мецо-сопрано та органа; “Тобі співаємо, Тебе благословимо”, “Благослови, душе моя, Господа” – духовна музика (українською мовою) для сопрано та органа та інші твори.

Читайте про Л. Дичко:

Степаненко Н. Леся Дичко — явище в українській музиці

1 Л. Дичко. “Достойно є” з Літургії №2
Виконує Київський муніципальний камерний хор “Хрещатик”, диригент Л. Бухонська.
2 Л. Дичко. “Херувимська” із Української Святої Літургії
Виконує Чоловічий хоровий ансамбль “Боян”, диригент Ю. Курач.
3 Л. Дичко. “Прохальна ектенія” із Української Святої Літургії
Виконує Чоловічий хоровий ансамбль “Боян”, диригент Ю. Курач.