Алексійчук Ірина Борисівна

Алексійчук Ірина Борисівна (народ. 1967 р.) – українська композиторка, піаністка, лауреат національних і міжнародних конкурсів, лауреат премії імені Л.М. Ревуцького, доцент кафедри композиції Національної музичної академії імені П.І. Чайковського.

Музичну освіту здобула у Хмельницькому музичному училищі (закінчила фортепіанне відділення) та Національній музичній академії України (за фахом “фортепіано”, клас проф. І. Рябова, та “композиція”, клас проф. Я. Лапінського).

І. Алексійчук – лауреат національних та міжнародних конкурсів, зокрема Першого всеукраїнського конкурсу композиторів “Духовні псалми” на кращий хоровий твір на біблійні тексти (Київ, 2001 р.), з 1998 р. – член Національної Спілки композиторів України. Бере участь як піаніст і композитор у численних міжнародних музичних фестивалях. Серед яких: фестиваль пам’яті Володимира та Регіни Горовиць “In Memoriam” (Київ); “Прем’єри сезону” та “Київ Music Fest” (Київ); “Фарботони” (Канів); Фестиваль пам’яті Г. Нейгауза та “Бах-фест” (Кіровоград); “Дуетіссімо” (Мінськ, Білорусія); “Musiksommer - 97” (Дрезден); “Two Pianos Plus“ (Майамі); “Октох” (Крагуєвац, Сербія); фестиваль камерної музики в Каррара (Італія); фестивалі хорової музики в Іспанії, Польщі та Німеччині та ін.

І. Алексійчук – автор музики різних жанрів: симфонічної, хорової, камерної вокальної та інструментальної, яка користується успіхом у виконавців і слухачів. Серед її творів багато духовної хорової музики: хоровий диптих “Давидові псалми” на біблійні тексти для мішаного хору a caрpella (2000 р.); Псалом №142 “Мій голос до Господа” для жіночого хору a caрpella (2002 р.); Псалом №100 “Уся земле, покликуйте Господу!” для чоловічого хору a caрpella (2002 р.); “Молитва Господня” (“Отче наш…“) для мішаного хору a caрpella (2003 р.); “Вечірня молитва” (“Царю Небесний…”) молитовне зітхання для жіночого хору a caрpella та вітряних дзвонів (2007 р.); “Слава Отцю і Сину…” для жіночого хору a caрpella (2010 р.); “Свят, свят, свят Господь Саваоф” для мішаного хору a caрpella (2010 р.).

Про І. Алексійчук читайте:

Куземська Г. Прекрасна “Царевчева ліра” Ірини Алексійчук.

І. Алексійчук Мій голос до Господа
Виконує жіночий хор “Павана”, диригент Л. Байда