св. Миколая, архієпископа Мир Лікійського чудотворця

 У нашому народі цей святий почитається по-особливому, бо ж не було в минулому такої хати, де б не було ікони св. Миколая. Майже на кожному іконостасі можна зустріти його образ.

І хоч по смерті його минуло вже понад півтори тисячі літ, а все ж живе св. Миколай у серцях мільйонів людей теплою іскринкою і милим дитячим спогадом.

Не багато знаємо про життя Чудотворця. Відомо, що довгі літа Миколай був єпископом у Мирах, провінції Лікія (Мала Азія). Він же і брав участь у Першому Вселенському Соборі 325 року у Нікеї. Помер коло 345 року. Усе своє життя присвятив він для діл милосердя до душі й тіла. Тому ще за життя звали його батьком сиріт, удовиць, бідних. По смерті Господь прославив його даром творення чудес, за те й дістав назву великого чудотворця. Його славні чуда і були причиною швидкого поширення його культу.

Особливо культ почав рости, коли Імператор Юстиніан I (527-565) збудував в його честь церкву в Царгороді.

На українські землі культ святого приходить одразу з християнською вірою. В другій половині ХІ збудована церква св. Миколая на могилі Аскольда. Його мощі в силу історичних подій потрапили на наші землі 9 травня у м. Бар. З того часу святкується ще й “теплий“ Миколай. Місто Бар стало великим відпустовим містом.

Святий Миколай допомагає нам в кожній потребі. На хвалитних стихирах він згадується як рятівник, заступник, потішитель. У своєму заступництві він могутній перед Богом. Він у кожному ближньому бачив самого Ісуса, тому якнайскоріше відкликався на прохання помочі.

Завдання:

- Приготуйте подарунок на свято Миколая своєму другові чи подрузі, молодшим або старшим братикам чи сестричкам. Подарунок має бути виготовлений своїми руками

- Складіть текст побажання на свято

Сценарії до дня святого Миколая

1. До діток іде святий Миколай
Сценарій виховного заходу [Електронний ресурс]

2. Сценарій дитячого свята “Ой хто, хто Миколая любить…”
Куземська Г. Ой хто, хто Миколая любить [Електронний ресурс]

3. Святий Миколай
Cценка для дітей, на свято Миколая [Електронний ресурс]

4. Сценарій до свята Святителя Миколая чудотворця
Сценарій виховного заходу [Електронний ресурс]

Нотний матеріал до свята св.Миколая

Ой, хто, хто Миколая любить

1. Стихира святителю Миколаю (наспів Києво-Печерської Лаври)
Виконує хор Сретенського монастиря
2. Величання св. Миколаю
3. Трисвяте на Стародавній розспів
4. Кант святителю Миколаю
Виконує дитячий хор
5. Пісня “Ой хто, хто Миколая любить”
В сучасній обробці