Cвятої рівноапостольної княгині Ольги

Свята рівноапостольна велика княгиня Ольга, у святому хрещенні Олена, походила з роду Гостомисла, за порадою якого покликані були варяги княжити в Новгороді, народилася у Псковській землі, в селі Вибути, в язичницькій родині з династії князів Ізборських.

У 903 році вона стала дружиною великого князя Київського Ігоря.

Після його вбивства у 945 році повсталими древлянами вдова поклала на себе тягар державного служіння при трирічному синові Святославові. Велика княгиня увійшла в історію як творець державного життя і культури Київської Русі.

У 954 році княгиня Ольга з метою релігійного паломництва і дипломатичної місії вирушила до Царгороду, де з пошаною була прийнята імператором Костянтином VII Багрянородним. Її вразила велич християнських храмів і зібраних в них святинь.

Таїнство хрещення над нею вчинив Патріарх Константинопольський Феофілакт, а хресним став сам імператор. Ім'я руській княгині наречене було на честь святої цариці Олени. Патріарх благословив новохрещену княгиню хрестом, вирізаним з цілісного шматка Животворящого древа Господнього з написом: “Обновися Руська земля Святим Хрестом, його ж прийняла Ольга, благовірна княгиня”.

Після повернення з Візантії Ольга ревносно несла християнський благовіст язичникам, почала будувати перші християнські храми: в ім'я святого Миколи над могилою першого київського князя-християнина Аскольда і Святої Софії в Києві над могилою князя Діра, храм Благовіщення у Вітебську, храм в ім'я Святої і Живоначальної Трійці в Пскові, місце для якого, за свідченням літописця, було їй вказано згори “Променем Трісіятельного Божества” — на березі річки Великої вона побачила що сходять з неба “три пресвітлих промені”.

Преставилася свята княгиня Ольга в 969 році, заповівши відкрито поховати її по-християнськи. Її нетлінні мощі спочивали в десятинній церкві в Києві.

Завдання

Знайдіть відповіді на такі запитання: Чи відомі Вам імена жінок України, які нагороджені орденом Святої княгині Ольги? За які заслуги та досягнення нагороджують цим орденом?

Сценарій до свята Cвятої рівноапостольної княгині Ольги

КНЯГИНЯ ОЛЬГА
Дика Л.П. П’єси для шкільної сцени [Електронний ресурс]

1. В. Малишев. “Ковчег спасення” (2012 р.)
Святій рівноапостольній княгині Ользі