Святого великомученика Георгія Победоносця

Святий Георгій, Святий Юрій, Святий Юр, Юрій-Змієборець, Георгій Победоносець (грец. Άγιος Γεώργιος — агіос, Георгіос) — святий, мученик і воїн, патрон візантійських імператорів, а пізніше і руських (українських) князів, зокрема князів Коріятовичів. Святий Георгій є однією з найвідоміших постатей в християнському світі, його історія надихала митців протягом століть. Святий є також покровителем України, столичної Київської області (зображений на прапорі та гербі Київщини), головної святині Галичини та Львова – Собору Святого Юра та опікуном Пласту.

Святий Георгій народився у III столітті в Каппадокії. Він походив із князівського роду. Його батько обіймав високу посаду в римському війську, однак незабаром його скарали на смерть за Христа, і мати з дитиною переїхала до свого маєтку в Палестину, у місто Ліди. Вона присвятила життя вихованню сина, навчила його Святому Письму. Часто розповідала про християнських мучеників і про доблесний подвиг його батька. Святий Георгій вступив на військову службу і завдяки своїм здібностям і мужності, виявлених у боях, вже в молодості одержав звання полководця і трибуна при імператорі Діоклетіані. Він стає радником, супутником, наближеним імператора. Однак, коли Діоклетіан почав гоніння на християн, Святий Георгій не вагаючись відмовився від слави, почестей і земних благ і встав на захист віри свого батька — християнства. Міцний, непоборний воїн, він зазнав тяжких мук за сповідування Христа і загинув від них. І за цей подвиг в ім'я віри Церква нарекла його Победоносцем.

Сценарій до свята Святого великомученика Георгія Победоносця

СВЯТИЙ ПОБЕДОНОСЕЦЬ
Сценарій дитячого свята, присвяченого великомученику Георгію Победоносцю. Автори: ієрей Андрій Кудрявцев, Л. Бойко-Бойчук, Т.  Прохоренко. Храм св.великомученика Георгія Победоносця (м. Нова Одеса) [Електронний ресурс]

1. Тропар св. Георгію Победоносцю