15 лютого – Стрітення Господнє

Стрітення Господнє -відзначають на 40-й день після дня народження Ісуса Христа. Урочисто відзначати його почали з кінця V століття. Відзначають його в пам'ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після Його народження. Закон описаний у Старому Заповіті постановляв, що на 40-ий день після народження хлопчика, а на 80-ий — після народження дівчинки, кожна мати мала принести до храму однорічне ягня на жертву, як знак визнання над собою найвищої Божої влади і подяки, та голуба – як жертву очищення від гріхів. Після цього жінка вважалась очищеною. Згідно цього Закону, з часу визволення євреїв із єгипетського полону, також кожне перше немовля чоловічої статі належало Богові, і його треба було приносити до храму на 40-й день після народження. Пречиста Діва Марія, як Божа Мати, не була зобов'язана до обряду очищення, бо освятилася Христовим Різдвом. Та вона все-таки в покорі виконує припис Закону і приносить у жертву дві горлиці (Лк. 2:23-24).

Коли Діва Марія разом з Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом уже багато років. За Євангелієм від Луки, Симеон був праведником і від Духа Святого був звіщений, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить Месію. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде “на служіння спасіння людей”.

“І Дух у храм припровадив його. І як внесли Дитину Ісуса, батьки, щоб за Нього вчинити звичаєм законним, тоді взяв він на руки Його, хвалу Богу віддав та й промовив: “Нині відпускаєш раба Свого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед усіма народами, Світло на просвіту поганам і на славу народу Твого Ізраїля!” (Лк. 2:27-32)

Другою особою, яка зустріла Ісуса в храмі була пророчиця Анна, про що також свідчить Євангеліє від Луки.

Звершивши все згідно з законом Господнім, Марія і Йосиф повернулися до Віфлеєму.

Сценарії виховних заходів:

Свято Стрітення Господнього
[Електронний ресурс]

СВЯТО ВЕСНИ
[Електронний ресурс]

Нотний матеріал до свята Стрітення

Веснянка “Благослови, мати…”

Веснянка “Ой минула вже зима“ Обробка В. Войта

Вийди, вийди, Сонечко

1. “Щебетала пташечка”
Українська народна пісня
2. Веснянка. Обробка О. Яковчука.
Виконує Київський муніципальний камерний хор “Хрещатик”, диригент П. Струць
3. “Вийди, вийди, сонечко”
Обробка Л. Ревуцького
4. С. Рахманінов. Всенощне бдєніє. “Ныне отпущаеши”
Виконує Академічний Руський хор, диригент О. Свєшніков