7 січня – Різдво Христове

Різдво Христове — велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха.

За Євангелієм Ісус Христос народився в часи правління імператора Августа в іудейському місті Віфлеємі у сім’ї теслі Йосипа Обручника з Назарету та його нареченої Марії (Богородиці й Пріснодіви), які прибули до Віфлеєму для участі в перепису населення. Через відсутність місця в готелі родина була змушена переночувати в печері, що використовувалася як хлів для укриття худоби від непогоди. Під час народження Христа над печерою зійшла Віфлеємська зірка, яка вказала на цю подію волхвам (мудрецям, царям) зі Сходу. Першими прийшли поклонитися Христу пастухи, яким про цю подію сповістив янгол, потім волхви. Волхви піднесли Христу дарунки — золото, ладан і смирну.

Довідавшись про народження Христа, цар Іудеї Ірод велів здійснити побиття дітей віком до 2 років, але Христос чудом урятувався від смерті. Однак родина Йосипа була змушена втікати до Єгипту і перебувала там до смерті Ірода.

Завдання:

Занотуйте в зошит колядки або різдвяні пісні, які знають ваші рідні: дідусі і бабусі, мама і тато, близькі родичі, друзі та знайомі.

Сценарії різдвяних святкових вистав:

Сценарій різдвяної драми-вертепу
Дубинська Г. Різдво Христове зустрічаймо // Хрестоматійно-методичний посібник. – Полтава: ПОІППО, 2009.- 76 с. – [Електронний ресурс]

Сценарій Вертепу
“БО ПРИЙШЛИ ДО ТЕБЕ ТРИ ПРАЗНИКИ В ГОСТІ”

За матеріалами сайту “Усе до різдвяних свят”. [Електронний ресурс]

Нотний матеріал до різдвяних вистав

Добрий вечір

Ой сивая та і зозуленька

Добрий вечір, люди

Нова радість стала (колядка)

1. Колядка “Нова радість стала”
Виконує церковний хор “Видубичі”
2. Колядка “Добрий вечір тобі, пане господарю”
Виконує церковний хор “Видубичі”
3. Щедрівка “Щедрий вечір”
Виконує церковний хор “Видубичі”
4. Щедрівка “Ой сивая зозуленька”
Виконує церковний хор “Видубичі”
5 Тропар Різдва Христового “Рождество Твоє, Христе Боже”
Виконує хор “Волинські дзвони”