Файнер Володимир Михайлович

Файнер Володимир Михайлович (народ. 1966 р.) – сучасний український композитор, автор церковної музики, представник харківської школи.

Творча спадщина В. Файнера складається переважно з музики церковних жанрів: “Всенощное бдение”, Літургія, 21 херувимська пісня (серед них: Херувимська №9 на хорал Й. Баха, Херувимська №12 на тему А. Кореллі, Херувимська  №16 “Хроматична” та ін.); святкові піснеспіви (Різдвяні колядки, Стихира Різдва, Величання Різдва, піснеспіви Великодня, Хрещення, Великого посту тощо); велика кількість концертних творів: запричасні концерти “Внуши, Боже, молитву мою” (хорал и фуга), “Всех скорбящих радосте” (баритон соло), “Радуйтеся праведнии” (фуга для однорідного хору), “Помышляю день страшный” та ін.; латинські піснеспіви (Ave Maria № 1 для сопрано и органа, Ave Maria № 2 для однорідного хору, Kyrie eleison (фуга для однорідного хору), Accedite ad eum (концертна фуга). та ін.

Як зазначає сам В. Файнер, його завжди цікавила музика давніх часів: творчість Й. Баха, майстрів Ренесансу та Середньовіччя.

Перші твори Файнера-композитора вийшли в світ у 1994 році, коли він почав співпрацювати з хором Свято-Ільїнського храму м. Краснодара. У 2005 році відбулося знайомство автора з хоровим колективом Свято-Покровського монастиря м. Харкова, до репертуару якого увійшла більшість його творів.

Наразі твори композитора широко відомі й звучать у багатьох храмах України, Росії, Білорусії.

Стильова оригінальність музики В. Файнера полягає у сполученні слов’янської мелодійності та розспівності з закономірностями західноєвропейської старовинної поліфонії.

Персональний сайт композитора:

Музыкальная мастерская В. Файнера”

Тут можна знайти ноти й аудіо записи його творів, ознайомитися з теоретичною працею митця “Полифония как язык духовно-музыкального мышления”, у якій зроблено екскурс в історію європейської та російської поліфонії від найдавніших часів до початку ХХ ст.

1 В. Файнер “Богородице, Дево” із Всенічної
У виконанні хору Свято-Покровського монастиря (м. Харків). Регент – А. Щеглова
2 В. Файнер “Тебе поем”
У виконанні хору Свято-Покровського монастиря (м. Харків). Регент – А. Щеглова
3 В. Файнер
“Великое славословие”
4 В. Файнер
“Свєтє тихий”